decor decor
Wczytuję dane...

Właściwości oleju z GUAWY

Właściwości oleju z GUAWY

     Guawa to tropikalny owoc pochodzący z Meksyku, Ameryki środkowej i Południowej znany ze swoich właściwości prozdrowotnych. Olej tłoczony z nasion tej rośliny jest również źródłem cennych substancji dla naszej skóry.

   

    Zimnotłoczony olej z nasion guawy, o pomarańczowej barwie jest unikalnym i absolutnie wyjątkowym olejem na tle wszystkich innych. Posiada piękny słodko -owocowy zapach. Po aplikacji przez dłuższy czas utrzymuje się on na skórze. Zapach jest naturalny dla oleju i nie pochodzi od olejków eterycznych czy substancji zapachowych  – jest to dobry wybór dla skór źle reagujących na tego typu dodatki.

     

Przeciwstarzeniowe właściwości oleju z guawy

      Głównym zadaniem likopenu znajdującego się w oleju z guawy jest przede wszystkim odnowa naskórka oraz ochrona przed promieniowaniem słonecznym powodującym przyspieszenie procesów starzenia się skóry. Przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Neutralizuje wolne rodniki dwa razy wydajniej niż β-karoten i dziesięć razy mocniej od tokoferolu. Zmniejsza szkodliwe efekty promieniowania słonecznego, zarówno krótkotrwałe (poparzenia słoneczne), jak i długotrwałe (nowoywór).

     

Bomba witaminowa i moc minerałów

     Olej jest skarbnicą witamin - oprócz sporej dawki witaminy C znajdziemy w nim witaminy A, B, E oraz K. Jest dobrym źródłem minerałów: przede wszystkim selenu i cynku, ale również miedzi, wapnia i magnezu. Skóra łatwo przyswaja witaminy i minerały rozpuszczone w olejach uzupełniając w ten sposób ich niedobory. 

     

Dla kogo olej z guawy?

     

     Olej z guawy jest bardzo wszechstronny i sprzyja pielęgnacji każdego rodzaju cery. Właściwości kojące i przeciwstarzenioweczynią go idealnym w pielęgnacji cer suchych, delikatnych, wrażliwych i dojrzałych. Dzięki uszczelniającemu naczynka działaniu witamin C i K będzie wspomagał pielęgnację cer naczynkowych.

 Nie zapycha porów. Jego działanie przeciwzapalne sprawia, że skorzystają z niego cery też tłuste. Olejek wchłania się z umiarkowaną szybkością. Nie pozostawia uczucia tłustości, ale daje delikatny film i lekki połysk na skórze.

     

Jak stosować?

     Jak wszystkie oleje polecam go stosować w pielęgnacji wieczornej. 2-3 krople olejku wmasować w  nawilżoną twarz (najlepiej kwasem hialuronowym lub hydrolatem). Można również mieszać go przed aplikacją z kwasem hialuronowym, serum nawilżającym czy skwalanem.